Wydarzenia w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim

Drukuj

Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin ma zaszczyt w imieniu Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim  zaprosić wszystkich mieszkańców powiatu na wydarzenia grudniowe:

 

3 GRUDNIA

Literatura i fotografia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie literackie z Beatą Kozłowską autorką książki "Na krawędzi marzeń" oraz wernisaż zdjęć z cyklu "Kształt nieistnienia" Marka Cybulskiego, które odbędzie się 3 grudnia o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Wieczór z literaturą poprowadzi Beata Lalla Jakuszewska - dziennikarka i podróżniczka, dwukrotnie nominowana do Kolosów. Wstęp wolny!

 

Beata Kozłowska - z wykształcenia politolog, z zawodu "psi psycholog". W czasie studiów współpracowała z Gazetą Gdańską, pisząc głównie o subkulturach młodzieżowych oraz problemach społecznych. Publikowała artykuły z zakresu szkolenia psów w kwartalniku "ABS" oraz w miesięczniku Mój Pies. Literacko zadebiutowała w 2008 opowiadaniem "Ćma". Etiuda filmowa nakręcona na jej podstawie zdobyła 1 miejsce na 26 Międzynarodowym Festiwalu "Dozwolone do 21". Konkurs pod patronatem Światowej Unii Filmu Niezależnego Unica oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi promował przede wszystkim kreatywność młodych twórców. Prywatnie wolna dusza, uwielbiająca książki, koncerty, spotkania z przyjaciółmi. Mama ślicznej córeczki, miłośniczka zwierząt. Pruszczanka.

Marek Cybulski - fotografik z Sopotu, od trzech lat mieszkaniec Pruszcza.

 

 

4 GRUDNIA

Gdańska Sztuka Interpretacji...

4 grudnia 2010 roku, odbędzie się już III edycja Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku. Po raz trzeci publiczność wysłucha prawykonań kompozycji w których główną rolę odgrywa akordeon. W ramach Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku odbędą się dwa koncerty. Pierwszy z nich (4 grudnia o godz. 18.00)w sali Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim oraz drugi (8 grudnia o godz. 18.00) w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku,.

Wykonawcami koncertów będzie Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa. Ten młody zespół, złożony głównie z absolwentów gdańskiej Akademii Muzycznej pomimo swojej, krótkiej działalności z powodzenie prezentuje się na scenach Pomorza budując swoją  artystyczną markę. W charakterze solisty wystąpi Paweł Zagańczyk. akordeonista, twórca Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej. Na swoim koncie kilkanaście nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Na co dzień pracuje na stanowisku asystenta na Akademii Muzycznej w Gdańsku.
 
W programie:
Bronisław Kazimierz Przybylski, Astor Piazzolla (arr. Krzysztof Olczak), Andrzej Krzanowski, Mariano Mores,
prawykonanie kompozycji Pawła Kwapińskiego

Koncert realizowany jest ze stypendium
Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka oraz
stypendium kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańska.

www.zaganczyk.com.pl
www.orkiestraprogress.pl

Paweł Zagańczyk jest również pomysłodawcą autorskiego projektu Gdańska Sztuka Interpretacji i Wykonawstwa Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku. Specjalnie na tę okazję zostały dla niego  napisane kompozycje przez takich twórców jak Krzesimir Dębski, Mikołaj Majkusiak, Krzysztof Olczak oraz Marek Czerniewicz. Na jesieni 2010 roku odbędzie się III edycja projektu na, którą Paweł Zagańczyk otrzymał stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Nagrodę Kulturalną Miasta Gdańska. Zagańczyk jest  założycielem  zespołu Zagan Acoustic, z którym wykonał około 400 koncertów. Paweł Zagańczyk gra na instrumencie włoskiej firmy Ballone Burini


6 GRUDNIA

Mikołajki

Bajkowi goście świętego Mikołaja. Mikołaj oraz jego bajkowi przyjaciele m.in. Kaczor Donald, Shrek, klaunetki i bałwanki. Przedstawienia i mikołajkowy koncert życzeń. Konkursy z nagrodami, zgadywanki mikołajowe, pokaz magii i iluzji oraz pamiątkowe zdjęcia.

6 grudnia 2010 godz.: 18:00
Bawimy się pod Urzędem Miasta
Ul. Grunwaldzka 20, Pruszcz Gd.
Wstęp wolny.